Ne Okusak?

Bil Bakalım Seni Ne kadar Seviyorum

Yatma vakti gelen küçük tavşan, uyku saatini geciktirmek için büyük tavşana ‘Bil bakalım seni ne kadar seviyorum?’ der. Bunun üzerine ikisi, tatlı tatlı sevgilerini yarıştırmaya başlarlar.

Birini çok sevdiğinizde, duygularınızın ne kadar güçlü olduğunu ona anlatmanın yolunu bulmak istersiniz… Küçük Tavşan ve Büyük Tavşan’ın keşfettiği gibi sevgi kolaylıkla ölçülebilecek bir şey değildir. Bu kitap çocuklara duygularını rahatça çekinmeden ifade edebilmeleri için bir yol gösteriyor. Kitabın etkileyici resimleri Anita Jeram’a ait, bu naif sevgi dolu hikayeyi kaleme alan ise İrlandalı Yazar Sam McBratney…
Tudem Yayınlarından çıkan ‘Bil Bakalım Seni Ne kadar Seviyorum’ 2 yaş ve üstü miniklerle keyifle okuyacağınız bir kitap. Resimleri dönüp dönüp tekrar bakmak isteyeceğiniz türden, seçilen kelimeler kısa, net ve anlaşılır. Kitabı okurken onlarca oyun da türetebilirsiniz. Karşılıklı tavşanlar gibi sıçrayarak bütün aile birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi söyleyebilirsiniz mesela…Tavşan kuklalarıyla kitabı canlandırabilir, hatta kendi hikayenizi de kurgulayabilirsiniz.

1995 yılında ilk baskısı çıkan kitap o tarihten beri onlarca ödüle layık görülmüş, onlarca farklı dilde basılmış,dünya çapında 15 milyondan fazla satmış, tüm dünya çocukları için sevgiyi anlatmanın bir yolunu gösteren bu kitap yediden yetmişe herkesin kütüphanesinde olmalı dediklerimizden….

Keyifli okumalar….

Yorum Bırak