Ne Okusak?

Başarı Hedefinize Adım Adım İlerleyin

Sınavlara, ödevlere okul ve meslek seçimlerine dair yaşadığımız stresli durumların sadece günümüz insanlarına yönelik olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Başarı kavramı acaba sadece sınavların sonucu mu?

Ödevler ve dersler hiç olmasaydı diyor musunuz?

“Nasıl başarılı olabilirim?” diyen bir iç sesiniz varsa tüm olumsuzlukları fırsata çevirebilirsiniz.

Yakın zamanda bir sınava hazırlık sürecine girmiş bir genç veya ebeveyni iseniz bu kitap önerimiz tam size göre…

Altın Kitaplar tarafından yayınlanan “Adım Adım Başarı” kitabında Eğitmen ve Yazar Elçin Kuzucu gençlere ve onları anlamakta güçlük çeken ebeveynlerine sesleniyor. Kitap, gençler ve ebeveynler için bir başucu kitabı niteliğinde bize göre.

Hepimiz öğrencilik yaşamımız boyunca ödevleri hiç sevmedik. Kitapta ödevlere başka bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Ödev bir kabus değil bir kar-zarar tablosu olarak tanımlanıyor. Konunun ne kadarının öğrenildiğinin, hangi kısımlarının anlaşılmadığının görüldüğü, her şeyin ortaya çıktığı yer olarak görülüyor ödev.

Bugünün ödevleri geleceğin yetişkinliğinin sorumluluğu olarak tanımlanıyor.

Okul yaşamından ev yaşamına kadar tüm yaşam sürecinde çocuklara başarıya ulaşmanın adımları basit bir dille, net şekilde anlatılıyor. Çalışma yöntemleri, zaman kullanımı, dikkat ve motivasyonu artırmaya yönelik tavsiyeler, sınav kaygısıyla baş etme yolları, sınav anı için ipuçları, planlama, başarı hikayeleri paylaşılıyor.

Kuzucu, kitabında gerçek potansiyelimizi zorlukları yaşarken fark ederiz diyor. Gençlere sadece sonuçtaki başarıyı değil süreçteki düşüncelerinizi de değiştirmeye hazırlanın diye sesleniyor.

Başarı bir ilham işi değildir, bir disiplin meselesidir. Hedeflerinize ulaşmanın yolu kendinizi tanımaktan geçiyor. İçinizde sakladıklarınız en büyük kılavuzunuz olabilir.

Yorum Bırak